Superliga e Kosvës në futboll fillon “gjumin dimëror të arushës”

Pranimi në UEFA dhe FIFA nuk ka ndryshuar kalendarin e garave, e as që është pritur ta ndryshojë.

Periskopi.com Sporti

Pushimi dimëror i skuadrave ka nisur dhe ai do të zgjasë plot tre muaj, por skuadrat e Vala Superligës në futboll besojnë se ai do të jetë aktiv – me stërvitje të vazhdueshme dhe ndeshje miqësore të herëpashershme, tash që Kosova ka edhe disa fusha me bar sintetik, shkruan sot Koha Ditore.

Me ndeshjet e xhiros së 17-të të Superligës që përfundojnë sot dhe me disa të Kupës që do të luhen nga skuadrat e rangjeve të ulëta në fundjavë, zyrtarisht mbyllet sezoni vjeshtor. Sezoni pranveror pritet të nisë në fund të shkurtit ose në fillim të marsit, varësisht kur vendos Federata e Futbollit e Kosovës.