Sporting-Real Madrid, notat e lojtarëve (Foto)

Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Sportingut duke fituar me rezultat 2-1.

Periskopi.com Sporti

‘Los Blancos’ arritën të marrin një fitore të vështirë ndaj portugezëve të cilët deri në minutat e fundit të takimit i bën ballë skuadrës së Zidane.

Golat për madrilenët i shënuan francezët Rafael Varane dhe Karim Benzema, ndërsa për portugezët shënoi Adrien Silva.

Notën më e madhe në këtë takim e ka marrë mbrojtësi francez Varane (7.9).

Ndërsa nota më e vogël i takon mbrojtësit Pereira (5.4) që mori karton të kuq. /Periskopi.com/

sport

ral