Sot në Bruksel, raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Në Bruksel pritet që të vazhdojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë sot.

Periskopi.com Lajme

Kështu është konfirmuar nga e ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

Delegacioni i Serbisë, i udhëhequr nga i ashtuquajturi shef i zyrës së lartpërmendur, Marko Gjuriq, ka thënë se pritet të bisedohet për zbatimin e marrëveshjeve të arritura për Asociacionin e komunave serbe, për gjyqësorin, telekomunikacionin dhe lirinë e lëvizjes, transmeton Koha.net.

Planifikohet që këto bisedime të zgjasin deri të mërkurën.