Shpërthim në Belgjikë, ka të lënduar (Foto)

Në parkingun e shtëpisë së operës në qytetin e Liezhit, në Belgjikë ka pasur një zjarr, dhe dy persona janë lënduar.

Periskopi.com Lajme

Zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes për të shuar zjarrin, policia e ka mbyllë rrugën për në parkingun e operës.

Shkaku i zjarrit nuk dihet ende, transmeton lajmi.net.

Ky ishte incidenti i tretë gjatë ditës së sotme.  Fillimisht ishte në panairin e Hamburgut, ku do të mbahej  një takim i ministrave të jashtëm të OSBE-së, huliganët shkaktuan zjarrin , në Londër janë evakuuar dy stacione metro, edhe atje shkak ishte zjarri.

fgbgfb