Shokohet Bayerni, mposhtet nga Rostov (Video)

Bayern Munchen është mposhtur nga skuadra ruse, Rostov me rezultat 3-2.

Periskopi.com Sporti

Gjithçka filloi mirë për mysafirët pasi ishin ata që dominuan deri në minutën e 35’ ku kaluan në epërsi përmës Douglas Costa.

Reagimi i skuadrës vendase nuk vonoi dhe barazuan rezultatin përmes Serdar Azmoun në minutën e 44’. Që nga kjo minutë bavarezët humben kontrrollin e lojës, pasi që skuadra ruse shënoi golin e avantazhit në minutën e 51’, por reagimi i Bayernit nuk vonoi të cilit barazuan përmes Juan Bernat.

Vendimtar per Rostov u treguan Noboa i cili shenoi ne minutën e 62′.

Bayern ka siguruar kualifikimin ndërsa Rostov po lufton per poziten e tretë që dërgon në Europa League. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=jM50s-sg4sU