SHBA pranon: Kemi vrarë gabimisht dhjetëra ushtarë sirianë

SHBA ka vrarë dhjetëra anëtarë të Forcave Siriane që po e luftonin ISIS-in në një sulm të 17 shtatorit.

Periskopi.com Lajme

Këtë e ka pranuar vetë koalicioni që udhëhiqet nga SHBA  duke thënë se ishte një gabim pasi qëllimi ishte t’i godiste pozicionet e ISIS-it, transmeton Indeksonline.

Sulmet ishin ndalur vetëm pasi që Rusia e kishte njoftuar SHBA-në se po i godiste Forcat Siriane dhe jo ISIS-in.