Shakaja e Vladimir Putin: “Kufijtë e Rusisë nuk kanë fund” (Video)

“Kufijtë e Rusisë nuk kanë fund”, ka thënë presidenti rus, Vladimir Putin gjatë një ceremonie të ndarjes së çmimeve për studentët e gjeografisë në Moskë.

Periskopi.com Lajme

Më tej mediat shkruajnë se pas kësaj deklarate, Putin ka thënë se “Kjo është një shaka”.

Ngjarja kishte për qëllim të shpërblente ata që kontribuan në studimet gjeografike në Rusi, duke kulmuar me një skenë në të cilin Putin shfaqet me një fëmijë shkolle.

Putin pyeti fëmijën 9-vjeçar për kufijtë e Rusisë dhe ai iu përgjigj:

“Kufijtë e Rusisë përfundojë në ngushticën e Beringut, me SHBA”.

“Kufijtë e Rusisë nuk kanë fund”, ia ka kthyer Putin, duke përqafuar fëmijën.