Schalke e fortë në shtëpi, ‘viktima’ e radhës Dortmundi

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Schalkes e ka mposhtur Dortmundin me rezultat 2-0 në ndeshjen e xhiros së 30-të të Bundesligës.

Golat në këtë ndeshje i shënuan Konoplyanka në minutën e 50-të dhe Naldo në minutën e 82-të.

Me këtë fitore, Schalke siguron pozitën e dytë me 55 pike, katër më shumë se Leverkusen dhe Dortmund.

Shpërndaje në: