Ronaldo makineri golash, sezoni i gjashtë që shënon mbi 50 gola (Foto)

Real Madrid ka mposhtur Sporting Gijon me rezultat 2-1.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e drejtuar nga francezi Zinedine Zidane ka  vazhduar me formën e lartë në La Liga, duke mos ditur për humbje që një kohë të gjatë.

Los Blancos arritën këtë fitore me golat e yllit portugez Cristiano Ronaldo, për të vazhduar si lider të kampionatit spanjoll.

Me këtë dy golësh CR7 ka vazhduar rekordin e tij, ku në gjashtë vitet e fundit shënon mbi 50 gola në vit për Realin dhe Përfaqësuesen e Portugalisë.

Në këtë sezon Ronaldo në La Liga ka shënuar dhjetë gola. /Periskopi/

ronlado
Cristiano Ronaldo, rekordi i tij