Ronaldinho rikthehet në futboll si lojtar i Chapecoense?

Legjenda braziliane e futbollit botëror, Ronaldinho Gaucho, është duke u lutur nga fansat që të rikthehet në futboll dhe të luajë për Chapecoense.

Periskopi.com Sporti

Në rrëzimin e aeroplanit ku përfundoi në tragjedi për klubin brazilian që la të vdekur 71 persona dhe gjashtë të lënduar.

raraf

Tashmë, shumë klube kanë vendosur të huazojnë lojtarët e tyre në Chapecoense si shenjë mbështetje por tani edhe fansat jan duke e lutur Ronaldinho përmes rrjeteve sociale që ai të luajë për Chapecoense. /Periskopi/