Rikthehet në skuadër Schweinsteiger, formacionet zyrtare: Manchester United-West Ham

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Periskopi.com Sporti

‘Djajtë e Kuq’ i presin West Hamin në shtëpi në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Premier.

Të dy skuadrat vijnë në këtë ndeshje, pas një forme shumë të luhatshme këtë sezon dhe kërkojnë fitoren për të ringjallur shpresat për pozitat e larta.

Jose Mourinho ka vendosur ta lë në bankë Wayne Rooneyn, teksa shihet edhe mungesa e Micheal Carrick. 

Man Utd: De Gea; Valencia, Jones, Rojo, Darmian; Herrera, Pogba; Rashford, Mata, Lingard; Ibrahimovic.

West Ham: Randolph; Kouyate, Collins, Ogbonna; Antonio, Noble, Obiang, Cresswell; Payet, Sakho, Lanzini.