Rasti Haradinaj, shtohen masat e sigurisë në Francë (Foto)

Periskopi.com Lajme

Janë shtuar masat e sigurisë pranë gjykatës në Colmar të Francës, aty ku pas pak pritet të nis gjykimi për Ramush Haradinajn, liderin e AAK-së dhe ish kryeministrin e Kosovës.

Reporteri i Indeksonline nga vendi i ngjarjes thotë se aty tashmë janë shtuar masat e sigurisë si brenda ashtu edhe jashtë objektit të Gjykatës.

Indeksonline do t’iu mbaj të informuar për çdo zhvillim në seancën e cila pritet të nis prej orës 11:00./Indeksonline/

11 15970157-10211592289472853-178246478-n 15992228-10211592289432852-358444556-o 15970394-10211592289112844-1195372132-n 15978792-10211592413755960-58528511-n-1