Publikohen foto të rralla të Adem Jasharit dhe Mujë Krasniqit

Njëri nga ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës, aktualisht deputët në Kuvendin e Rupublikës së Kosovës, Rexhep Selemi, ka publikuar disa foto të rralla ku shihet së bashku me komandantin Adem Jasharin dhe ish-bashkëluftëtarin e tyre, dëshmorin Mujë Krasniqi.

Periskopi.com Lajme

Selmi këtyre fotove ua ka shoqëruar një koment përmes së cilit përkujtonë Jasharët si prijetare në rrugën drejt lirisë.

“|Në Prekaz, aty ku kemi të skalitur harten e atdheut, flamurin e betejave, krenarinë kombëtare dhe rrugën drejte së ardhmes.
Ne Prekas, si ne çdo Nëntor e në cdo Mars, sikur në çdo ditë të jetës sonë, gjejmë të gjallë idealin e Lirisë dhe Bashkimit Kombëtar, ashtu siç e deshtën Adem e Hamëz Jashari. Ashtu siç e deshtën dëshmorët e Atdheut.

Rroftë Flamuri dhe ideali i Jasharjave!
Rroftë kombi shqiptar!”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook./ Periskopi.

15230676_1298062186912554_9190015882004667899_n

15250671_1298060913579348_6879808921587177783_o