Prishtina e veshur Kuq e Zi (Foto)

Sot mbushen 104 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë më 1912 në Vlorë

Periskopi.com Lajme

Në Kosovë kanë nisur festimet për 28 Nëntorin – Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë dhe të Flamurit kombëtar shqiptar, e cila është ditë pushimi me vendim të veçantë të qeverisë.

Kryeqyteti Prishtina dhe qytetet tjera tradicionalisht në 17 vitet e lirisë e 8 vitet e pavarësisë së Kosovës mbushen plot me Famuj kuq e zi dhe njerëz që festojnë në sheshe edhe me koncerte./21Media

15207865_704317566391278_1618285718_n

15208006_704317719724596_1143683470_n

15208073_704317666391268_1962347114_n

15209182_704317519724616_1289812902_n

15218444_704317709724597_724430127_n