Plaçkitet një filial i Bankës “Raiffesisen” në Prishtinë

Dega e Bankës ‘Raiffeisen’ në rrugën ‘Bill Clinton’ në Prishtinë, ka qenë cak i një plaçkitje me armë e zjarri pasditen e sotme.

Periskopi.com Lajme

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti e cila ka thënë se policia ka dalë në vend ngjarje dhe është duke u marrë me rastin.

“Rreth orës 16:20 kemi marrë informatën për një palçkitje me armë zjarri të një filiali të një banke që gjendet në rrugën “Bill Clitnon”. Policia ka dalë menjëher në vend ngjare”, ka thënë Ahmeti.