Pesë fëmijët e Trump, ja çfarë nuk dini për ta

Fëmijët e personave të sukseshëm në përgjithësi janë shumë, shumë në telashe. Kështu kishe thënë Donald Trump për Playboy-in në vitin 1990.

Periskopi.com Fun

Gjatë fushatës elektorale ata gjithmonë paraqiteshin si “familje perfekte”, mirëpo me pesë fëmijë nga dy divorce, dhe me miliarda dollarë natyrisht që ka shumë çështje që fshihen prapa skenës transmeton Periskopi.

Djali i tij i madh është Donald Trump, Jr, 37 vjeç, me gruan e tij të parë Ivana Trump.

Ai për momentin punon si zëvendëspresident ekzekutiv në kompaninë e Trumpit.

Njëlloj sikur babai i tij ai është diplomuar në universitetin e Pensilvanisë, ku pas një viti pushim ai u kthye përsëri të punojë në kompani.

Donald asnjëherë nuk e ka fshehur dashurinë e tij per gjueti, madje në një intervistë ai ka thënë se “gjuetia më ka mbajtur larg telasheve” . Ai tani është i martuar me modelen Vanessa Haydon dhe kanë pesë fëmijë.

adafas

Ivanka Trump, është vajza e tij më e madhe edhe kjo me gruan e parë, ajo është një grua shumë e sukseshme dhe konsiderohet si më e “përkdhelura e tij” aq sa Trump kishte thënë:  “Nëse ajo nuk do të ishtë vajza ime, do të dilja me të”.

Ajo jo vetëm që eshte zëvendëspresidente ekzekutive e blerjeve, por gjithashtu një modele, dhe autorja e librit më të shitur të Neë York Times dhe ka linjën e saj të këpucave.

fasfasf

Tifanny Trump, vajza me gruan e tij të dytë, e cila ishte më e pranishme gjatë kësaj fushate dhe ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm. Përndryshe, ajo është shumë aktive edhe në Instagram, madje bënë pjesë edhe tek  “Fëmijët më të pasur të Instagramit

Duke e vazhduar traditën e familjes Trump, edhe kjo studion për socilogji, më një koncentrim më të madh për jurdikun dhe ligjet urbane në universitetin e Pensilvanisë.

asdasf

Eric Trump, djali i tij i dytë dhe fëmija i tretë me gruan e parë, ka qenë pjesë shumë e rëndësishmë e karrierës së Trump-it. Njëlloj si vëllai i tij edhe ky ka pasion gjuetinë, derisa një foto e tyre e postuar online me një tigër të vrarë në duar bëri shumë bujë.

Në vitin 2012 nga revista Forbes ai u cilësua si një nga “20 filantropët më të rëndësishëm”.

Ai për CBS kishtë sqaruar një deklaratë të babait të tij ku ai kishtë thënë se nëse vajza e tij do të ngacmohej në punë do ta këshillontë ta ndërronte punën.

Ivanka është një grua e sukseshme dhe e fortë, ajo nuk do ta lejonte kurr veten të bëhej objekt”.

afag

Barron Trump

Është fëmija i tij më i vogël me gruan Melania Trump. Atij i pëlqen basketbolli dhe tenisi. Ai do t’i ndjek ëhapat e babait të tij, prandaj të gjithë sytë do të jenë nga ai, gjithashtu do të banojë në Shtëpinë e Bardhë. /Periskopi/

afafasfafsfaf