Përleshje masive me sakica në Mitrovicë, ka të lënduar (Foto)

 Një rrahje masive ka ndodhur para pak çastesh në Mitrovicë, konkretisht në rrugën “Mbretëresha Teutë”.

Periskopi.com Lajme

Sipas dëshimtarëve të rastit thuhet se përleshja ka ndodhur mes gati 14 personave mosha e të cilëve sillet rreth 15 vjeç deri në 21.

Njërit prej tyre thuhet se i është prerë veshi me sakicë ndërkohë ka edhe të tjerë që janë therë, raporton Lajmi.net

Gjatë konfliktit janë përdorur sakica dhe shkop druri. Ndërkaq Policia shihet të jetë në vendin e ngjarjes.

mitro-1

mitro-2

Mitrovice, perleshje