Përfundon në paqe takimi në Londër (Video)

Arsenali dhe Paris Saint-Germain ka ndarë pikët në kuadër të Ligës së Kampionëve në grupin A.

Periskopi.com Sporti

Arsenali edhe në këtë ndeshje u gjend në disavantazh ndaj francezëve, pasi që PSG kaloi në epërsi përmes sulmuesit Edinson Cavani në minutën e 18’.

cavani
Edinson Cavani, pas golit të shënuar ndaj Arsenalit

‘Topqinjtë’ arritën të barazojnë rezultatin në fund të pjesës së parë, përmes pikës së bardh të cilen e shëndrroi në gol francezi Giroud. Ishte kiliani Alexis Sanchez i cili fitoi penaltin pas një pasimi nga Mesut Ozil.

arasf
Oliver Giroud, pasi që shënoi nga pika e bardh

Pjesa e dytë ishte pothuajse e njëjtë me të parën, por kësaj radhe ishte Arsenal të cilët shënuan të parët në minutën e 60’ përmes Marco Verattit i cili shënoi në portën e gabuar pas një rrëmuje në zonën e skuadrës së tij.

Por, skuadra e drejtuar nga Unay Emery nuk u dorëzua dhe baraspeshoi përsëri gjërat në lojë, ku shënoi përmes brazilianit Lucas Moura i cili u ndihmua nga Iwobi. Moura realizoi me kokë golin pas një harkimi nga Di Marias.

moura
Lucas Moura, duke festuar golin e barazimit

Pas këtij takimi këto dy skuadra kanë pikë të barabarta nga 11 pikë secila, por skuadra franceze është lidere e grupit për shkak të gol diferencës.

https://www.youtube.com/watch?v=S_cCmEuVrKI&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=1Dyq4KN3zrE&feature=youtu.be

/Periskopi.com/