Pas dëmtimit të Bale, edhe një lajm i keq për Realin

Zinedine Zidane po kalon një periudhë të vështirë pasi pas dëmtimit të Bales,vjen një tjetërgoditje sepse Raphaël Varanenuk ka udhëtuar me skuadrën për përballjen kundër Sporting Gijonit.

Periskopi.com Sporti

Në një deklaratë për mediat Zidane ka publikuar listën e lojtarëve, ndërsa për Varanen ka thënë se ndjen shqetësime fizike dhe nuk mund të rrezikohet.

“Varane ka dhimbje në gjurin e djathtë dhe ne nuk duam të rrezikojnë atë”, u shpreh i shqetësuar Zidane.