Pacolli sërish del lirshëm kafeneve të Drenasit

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, dega në Lipjan, Sabit Pacolli ka mbajtur fjalën. Ditë më parë ai kishte reaguar ashpër ndaj gjestit të Ramiz Lladrovcit i cili kishte “përzënë” Behgjet Pacollin nga një lokal.

Periskopi.com Lajme

 

Postimi i plotë:

Miq,

Ashtu siç dhe ju kam premtuar, ashtu dhe doli të jetë sot!

Unë së bashku me Presidentin e AKR-së, Behgjet Pacolli po qëndrojmë në Komunën e Drenasit, për qaj, në këtë formë apo tjetër, qindra qytetarë të Drenasit po japin një përkrahje të fuqishme Kandidatit të AKR-së për Drenasin më ndryshe, Elmi Thaçit.

Ditë më parë, nga Shteti i Suedisë pata thënë që po sa të vije në Kosovë do të vizitoj Drenasin për qaj, por ky vend më ka lënë shumë përshtypje të mira dhe për rinin që ka, mos të harrojmë pikërisht sot ku po qëndrojmë me Presidentin Pacolli, është edhe një vend i lavdishëm, që mban mbrapa një histori të vetën.

Elmi Thaçi, është i vetmi kandidat potencial për Drenasin modern Drenasin e shekullit XXl.

Urime Elmi Thaçi,

Urime Drenasi,

Urime AKR.

Sabit Pacolli

Kryetar i Aleanca Kosova e Re – dega Lipjan

15230739_10211428419653062_674834302542940113_n