Pacolli e kujton aksidentin tragjik ku kishte mundur të humbte jetën

Periskopi.com Lajme

Zëvëndëskryeministri i Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, njëherit edhe president i AKR-së, ka kujtuar incidentin ajror, ku kishin humbur jetën mbi 80 persona.

Me atë aeroplan ishte planifikuar që të udhëtonte edhe Pacolli, por që fatmirësisht e kishte anuluar atë fluturim.

Ngjarja kishte ndodhur në vitin 1980, me 14 mars./Periskopi/

E kujtoj me shumë dhimbje edhe sot e kësaj dite, tragjedinë ajrore dhe vdekjen e mbi 80 pasagjerëve të linjës LOT 007, mbi Warshavë, të datës 14.03.1980. Fat në këtë fatkeqësi të madh kisha unë.

Posted by Behgjet Pacolli on Wednesday, 14 March 2018