‘Ozili i dytë’ afër transferimit në Chelsea?

Faqja Turkish-Football raporton se Chelsea ka bërë një ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu.

Periskopi.com Sporti

“Blutë” dhe Manchester Unitedi kanë shprehur interesim për përfaqësuesin turk, i cili për Antonio Conten shihet si zëvendësues i Oscarit.

Leverkuseni nuk do të lejojë shitjen e tij në janar, por turku mund të jetë në dispozicion gjatë verës së këtij viti.