Një nxënës theret me thikë në Prishtinë

Një nxënës është therur me thikë pas një përleshje mes nxënësve të shkollës së mesme Hoxhë Kadri Prishtina dhe shkollës 28 nëntori.

Periskopi.com Lajme

Një dëshmitar ka thënë për KTV-në se nga kjo përleshje është lënduar një nxënës, i cili është therur me thikë. Ai është dërguar në QKUK dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Pjesëtarë të policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin.

Për këtë rast më parë është raportuar se ka pasur edhe të shtëna me armë.