Një kompani bën një veprim të turpshëm duke përfituar nga tragjedia

Disa orë pas tragjedisë në Kolumbi, ku humbën jetën 71 persona dhe u shua pothuajse një klub i tërë, por dikush ka arritur të “përfitojë” nga kjo tragjedi.

Periskopi.com Sporti

Një kompani braziliane është kritikuar se ka shitur fanella të skuadrës së Chapecoense me çmim të dyfishtë.
Ata kanë shitur rekord fanella për vetëm disa orë, ku blerësit kanë qenë jo vetëm tifoz të skuadrës fatkeqe, por edhe të skuadrave tjera në Brazil.

kompania