Neymar: Sot, bota qanë (Foto)

Futbollisti i kombëtares Braziliane dhe Barcelonës, Neymar ka shprehur ngushllimet e tij për tragjedin e klubit brazilian Chapeoenses.

Periskopi.com Sporti

Braziliani është shprehur se tragjedia e Chapeoenses është e “paimagjinueshme për ta besuar”, ku e gjithë bota është duke u sodalizuar me me viktimat.

Auturitetet ka deklaruar se 76 persona kanë vdekur dhe vetëm gjashtë persona kanë arritur të mbijetojnë aksidentit.

Neymar ka shkruar në rrjetin e tij social Instagram.

“E pa mundur ta besosh këtë tragjedi, e pa mundur ta besosh këtë ngjarje, e pa mundur se ai aeroplan është rrëzuar, e pa mundur të besosh se ata atletë, njerëz ishin në atë aeroplan, e pa mundur të besosh se ata persona janë ndarë nga familjet e tyre…,”, ka shkruar Neymar në faqen e tij të Instagramit. /Periskopi/

ney