Nënkryetari i Prishtinës del tek “Rrethi” përballet me qytetarët

Periskopi.com Lajme

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka dalur tek “Rrethi” i Prishtinës, pas tensionimit të situatës atje.

Pacolli ka deklaruar se vendimi për heqjen e flamurit kombëtar dhe zëvëndësimi i tij me flamurin e Kosovës është vendim i kryeministrit Ramush Haradinaj.

Ai ka bërë thirrje për qetësi./Periskopi/