Nëna e dëshmorit Ilir Berisha: Djalin ma vrau krimineli serb, e Astritin e vrau pushteti kriminal (Video)

Në këtë protestë kërkohej sqarimi i rrethana të vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, në Burgun e Prizrenit. Por, nuk mungonin as kërkesat për dorëheqje të qeverisë.

Periskopi.com Lajme

 

Kjo vdekje ka trazuar edhe nënën e dëshmorit Ilir Berisha.

“Është e padrejtë. Jam nën e dëshmorit. E di që më ka vra krimineli serb, e Astritin e vrau pushteti kriminal”, ka thënë ajo.

Përgjegjësi nga institucionet kërkuan të rinjtë dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile. /Klan Kosova/