Ndalet Dortmund

Borussia Dortmund është befasuar nga Eintracht Frankfurt në xhiron e 12-të të Bundesligës.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Tuchel është mposhtur 2:1 në stadiumin ‘Commerzbank-Arena’.

Husti dhe Seferovic shënuan për vendasit, ndërsa golin e vetëm për Dortmundin e shënoi Aubameyang.