Mustafa: Do të angazhohemi për zbatimin e marrëveshjeve

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa pas takimit të parë të Këshillit të Stabilizim Asociimit BE-Kosovë tha Kosova është e interesuar t’i kontribuojë paqes dhe stabilitetit në rajon

Periskopi.com Lajme

Ai tha se janë të interesuar që përmes dialogut politik me fqinjët t’i zgjidhin të gjitha çështje e hapura.

“Këtë dialog do ta vazhdojmë edhe më tutje me Serbinë. Do të punojmë në temat dhe do të angazhohemi për implementimin e marrëveshjeve të arritura dhe presim përkushtim të dyanshëm në implementimin e këtyre marrëveshjeve”, tha Mustafa. /Telegrafi/