A mundet me u shantazhu tash e tutje kryeprokurori?

Aktivisti i shoqërisë civile, Rron Gjinovci ka pyetur se a është i shantazhueshëm Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi tash kur dikush i panjohur e posedon telefonin e tij celular.

Periskopi.com Lajme

“A mundet me u shantazhu tash e tutje kryeprokurori?, ka pyetur Gjinovci.

Në shtëpinë e kryeprokurorit Lumezi persona të panjohur thyen shtëpinë e tij dhe vodhën një telefon.

Masa të rrepta sigurie u ndërmorrën pas ngjarjes, derisa u shkarkuan edhe dy zyrtarë, njëri nga Policia e tjetri që mbikëqyrte Lumezin. /Periskopi/