Mourinho s’e donte në skuadër, ylli i United marrëveshje me klubin amerikan

Bastian Schweinsteiger sipas të gjitha gjasave do të largohet në afatin kalimtar të janarit.

Periskopi.com Sporti

Ylli gjerman i Manchester United nuk po gjen hapësira në formacionin e parë të trajnerit Jose Mourinho.

Mediat gjermane shkruajnë se ai ka arritur marrëveshje me klubin amerikan, Chicago Fire.

Thuhet se marrëveshja mes palëve është për tre sezone dhe ish-ylli i Bayernit do të përfitojë 6 milionë euro në sezon. /Periskopi.com