Mikel ribashkohet me Jose Mourinho?

Manchester United janë duke menduar të bëjë një ofertë në drejtim të Chelseat, për mesfushorin Nigerian John Obi Mikel.

Periskopi.com Sporti

Nigeriani Mikel në fund të këtij sezoni i përfundon kontratë me skuadrën londineze, poashtu ai nuk është duke u pëlqyer nga trajneri italian Antonio Conte.

Mikel në këtë sezon nuk bërë asnjë paraqitje në Premier Ligë.

John Obi Mikel ishte transferuar në verën e vitit 2005 në Chelsea në mënyrë të çuditshme, pasi ai ishte prezantuar njëhera si lojtar i Manchester United por ai kishte ndërruar mendje dhe kishte nënshkruar për Jose Mourinhon. /Periskopi