Metoda e lashtë kineze për pengimin e kancerit!

Mjeku kinez dr. Lai Chiu Nan rekomandon metodën plotësisht natyrore të eliminimit të gurëve në tëmblin e fshikëzës, të cilët janë shumë të rrezikshëm, përveç që shkaktojnë dhembje, ata shkaktojnë edhe sëmundjen e verdhëzës, madje edhe kancerin.

Periskopi.com Shëndeti

Kërkimet kanë treguar që njerëzit të cilët sëmuren nga kanceri kryesisht më parë kanë pasur gurë në tëmbël të fshikëzës, transmeton Telegrafi.

“Kanceri kurrë nuk është sëmundje e parë e cila shfaqet”, thotë dr. Lai, duke theksuar që, zakonisht, ka shumë probleme të tjera të cilat çojnë në kancer. Sipas hulumtimit të tij, zakonisht njerëzit të cilët sëmuren nga kanceri, kanë pasur gurë në tëmbël të fshikëzës.

Njëra ndër simptomat e gurëve në tëmbël të fshikëzës është ndjenja e fuqishme e ngopjes pas ngrënies. Keni ndjenjën sikur nuk mund të tretni ushqimin. Nëse gjërat bëhen serioze, shfaqen edhe dhembje në mëlçi. Nëse mendoni që keni gurë në tëmbël, më së miri do të ishte të aplikoni këtë metodë të vjetër kineze.

Konsiderohet që kjo metodë kineze gjithashtu është e mirë edhe për forcimin e mëlçisë, meqë mëlçia dhe fshikëza e tëmblit janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën, transmeton Telegrafi.

Si të nxirrni jashtë gurin nga tëmbli nëpërmjet jashtëqitjes:

  1. Pesë ditët e para pini pesë gota lëng molle çdo ditë apohani së paku 4-5 mollë. Lëngu i mollës zbut gurin në tëmbël. Gjatë atyre pesë ditëve mund të hani normalisht.
  2. Ditën e gjashtëmos hani darkë.
  3. Atë ditë në orën 18:00 merrni një lugë kripë sulfat magnezi me një gotë ujë të ngrohtë.
  4. Në orën 20:00 bëjeni të njëjtën gjë. Sulfati i magnezit hap tëmblin e fshikëzës.
  5. Në orën 22:00 pini 5-6 lugëvaj ulliri apo vaj susami me po aq lëng të shtrydhur të limonit të freskët.
  6. Përzieni mirë dhe pini. Vaji do të lyejë gurët dhe do tëlehtësojë daljen e tyre jashtë.

Mëngjesin tjetër, në jashtëqitjen tuaj do të duhej të gjendej guri i gjelbër, i cili zakonisht pluskon.

Madje edhe nëse nuk kemi simptoma të gurit në tëmbël të fshikëzës, nuk do të jetë keq të provoni këtë terapi natyrore, sepse pastrimi i tëmblit të fshikëzës nuk mund të shkaktojë dëm. /Telegrafi/