Messi ka marrëveshje me këtë gjigand evropian?

E ardhmja e Lionel Messi është objektiv i fundit nga mediat botërore të sportit.

Periskopi.com Sporti

Chelsea, Man United dhe Man City janë lidhur më herët me sulmuesin argjentinas, edhe ky i fundit e ka refuzuar një gjë të tillë publikisht.

Por, tani RTL shkruan se Paris Saint-Germain ka zbuluar taktikat për transferimin e pesë herë fituesit të ”Topit të Artë” në Parc des Princes.

Mediumi prestigjioz francez shkruan se Paris Saint-Germain do të tentojë për transferimin e Messit në vitin 2018 dhe se drejtuesit e PSG-së kanë qenë vazhdimisht në kontakt me babain e yllit të Barcelonës.