Messi: Higuain njëri nga më të mirët

Periskopi.com Sporti

Lionel Messi këmbëngul se Gonzalo Higuain “është një nga më të mirët në botë dhe ai duhet të jetë në skuadrën e Argjentinës”.

Për sa i përket meje, Higuain është një nga më të mirët në botë.  Të luash me Juventusin dhe nuk është e njëjta gjë si duke luajtur për Argjentinën, tha Messi për  TyC Sports në Argjentinë.

Kritika e lëndon atë dhe ne kemi folur për këtë shumë herë. Unë mendoj se kjo periudhë jashtë kombëtares ështe e mirë për të, pasi ai ka qenë në gjendje të përqëndrohet në trajnimin dhe përmirësimin e niveleve të tij palestër./Periskopi.