Merren vesh detajet dhe specifikat e Samsung Galaxy C7 Pro

Pas daljes në Zuaba dhe Geekbench, Samsung Galaxy C7 Pro është parë edhe në faqen AnTuTu. Lista e specifikave e zbuluar në këtë sajt zbulon se pajisja do të ketë ekran Full HD dhe kamera në të dy anët me nga 16MP.

Periskopi.com Uncategorized

Specifikat tjera të zbuluara në AnTuTu përfshijnë procesorin Snapdragon 626 SoC, sistemin operativ Android 6.0.1 dhe RAM memorien prej 4GB.

Në ndërkohë, ueb sajti tjetër, Zuaba zbulohet se pajisja do të ketë ekran të madhësisë 5.7 inç.
Galaxy C7 Pro së bashku me Galaxy C5 Pro thuhet se do të lansohen dikur gjatë muajit të ardhshëm.