Mediat turke raportojnë për sulmin e Konsullatës në Prizren

Mediat në Turqi, siç është agjencia e lajmeve Anadolu, kanë raportuar për sulmin me koktej molotovi që iu bë konsullatës së Turqisë në Prizën në orët e hershme të ditës së hënë, njofton Klan Kosova.

Periskopi.com Lajme

Anadolu ka cituar mediat kosovare dhe kryeprokurorin e Prizrenit, Sylë Hoxha, se pesë persona janë arrestuar për këtë sulm.

Agjencia turke e lajmeve, po ashtu thotë se Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës e ka dënuar këtë akt.

Në këtë tekst të Anadolu Kosovës i referohet si “ish provincë e Serbisë”.