Majk flet për këngën e Era Istrefit. Kush ja vodhi “BonBon” Majkut? (Video)

Këngëtari Majk ka folur për herë të parë për keqkuptimin që ndodhi menjëherë pasi u publikuar kënga hit e Era Istrefit, “BonBon”.

Periskopi.com Showbiz

Disa ditë pas Erës, Majk publikoi versionin e tij të kësaj kënge, vetëm se kishte titullin “Vete Zemrën”. Kaq ka mjaftuar që të përflitet se Era  e ka vjedhur këtë këngë nga ai, mirëpo e vërteta nuk është kështu.

Në një intervistë me gazetarin Kelvi Kadilli, Majku ka treguar të vërtetën e tij. Kënga fillimisht ishte destinuar për të. Ai kishte shkruar tekstin si dhe e kishte regjistruar, por diçka ndodhi më pas dhe Majk e la këngën pas dore, shkruan opinion.al.

Në atë kohë të dy artistët (Majk dhe Era) kishin të njëjtin producent, i cili më pas ja ka dhënë këngën Erës.

Majk ka thënë në një farë mënyrë se nuk ka dashur vet që ta publikojë atë këngë, duke i hapur kështu rrugën Erës. Pwr mw tepwr shihni videon e mëposhtme./opinion.al

 

Qendrimi i Majk per sherrin midis Babastars dhe OTR Ndiqni intervisten e plote per INterview ne kanalin e YouTube te IN Tv Albania #babastars #otr #majk @intvalbania #interview #intvalbania

A video posted by Kelvi Kadilli (@kelvikadilli) on