Madagaskari lutet nga Serbia të mos e njohë Kosovën

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq është takuar me homologun e vet të Madagaskarit Beatrice Attalah dhe ata kanë folur për Kosovën

Periskopi.com Lajme

Në kumtesën e MPJ të Serbisë që e transmeton FoNet, , thuhet se Daçiq e ka falënderuar shefin e diplomacisë së Madagaskarit që vendi i tij s’e ka njohur ende Kosovën, e ka njoftuar për dialogun Beograd -Prishtinë dhe e ka lutur atë që Madagaskari ta mbajë këtë pozicion lidhur me Kosovën.