Luzha, deputetëve: Turpi qoftë mbi ju

Periskopi.com Lajme

Aktivistja e Shoqërisë Civile, dhe njëra ndër organizatoret e protestave dhe peticionit për Astrit Deharin, Besa Luzha,  ka reaguar pas refuzimit të deputetëve të pozitës për të mbajtur një seancë ku do të diskutohej për vdekjen e Deharit.

Kuvendi nuk i ka marrë parasysh mbi 23 mijë nënshkrime të qytetarëve që kërkojnë mbajtjen e kësaj seance.

“Turpi qofte mbi ju deputete te papergjegjshem.
#drejtesiperAstritin”, ka shkaruar në Facebook, Besa Luzha

luzha