Londra zhytet në errësirë nga ndërprerja masive e energjisë (Foto)

Ndërprerja e energjisë elektrike ka zhytur në errësirë pjesë të qendrës së Londrës.

Periskopi.com Lajme

Zhytja në errësirë ka ndodhur të “Premten e Zezë”, kur dyqanet ‘pushtohen’ nga shumë konsumatorë për shkak të uljeve të çmimeve.

Ndërprerja ndodhi rreth orës 21:30 dhe ende po punohet për rikthimin e energjisë.

Njerëzit në rrugë kanë postuar imazhe në rrjetet sociale të errësirës që ka pushtuar rrugët edhe pse ajo ngjan plotësisht ndryshe nga ndërprerja e energjisë në vendin tonë.