Liverpool shënon dy gola të shpejt, Mane dhe Salah golashënues (Video)

Periskopi.com Sporti

Liverpool është duke luajtur si mysafir i Portos në kuadër të qerekfinalës së Champions Ligës. Skuadra e Jurgen Klopp ka kaluar në epërsi me anë të Sadio Manes dhe më pas e ka dyfishuar epërsinë në 2:0, egjiptiani Mohamed Salah.

Ishte minuta e 25’të kur pas një tollovie që u krye nga Winjaldum, topi shkoi te Mane i cili nuk gaboi.

Ndërsa pas një topi të rikthyer nga shtylla, Salah maestralisht e mashtroi portierin dhe shënoi për 2:0, transmeton Periskopi.

Ky është goli i Manes:

Ky është goli i Salah: