Liverpool kalon në gjysmëfinale të Kupës EEL

Liverpool ka arritur të mposhtë Leeds Unitedin me rezultat 2 me 0, për të kaluar në gjsëmfinale të kupës EEL.

Periskopi.com Sporti

Për “Të kuqtë” i realizuan Divock Origi dhe 17-vjeçari Woodburn.

Woodburn me këtë gol u bë futbollisti më i ri në histori që realizon për Liverpoolin.

Nesër do të mësohen çiftet e gjysmëfinales së kësaj kupe. Gjysmëfinalet luhen më 9 dhe 23 janar. /Periskopi/