Legjenda e Arsenalit: Ky mesfushor është më i mirë se Xhaka

Legjenda e Arsenalit, Martin Keoën beson se Jack Wilshere është mesfushor më i mirë sesa Granit Xhaka.

Periskopi.com Sporti

Ky i fundit u transferua në Emirates Stadium në verën e fundit, ndërsa anglezi u huazua te Bournemouth.

Arsye pse Keown thotë një gjë të tillë, sipas tij është fakti se Wilshere luan më i avancuar në mesfushë.

“Mendoj se Wilshere luan më i avancuar te Anglia dhe definitivit mund të luaj edhe në Arsenal. Nuk shoh arsye pse ai nuk është më i mirë se sa Xhaka, i cili u transferua për ta zëvendësuar atë”, tha Keoën. /Periskopi.com