Largohet flamuri kombëtar nga ”rrethi” i Prishtinës, vendoset flamuri i Kosovës

Periskopi.com Lajme

Para pak minutash ka filluar të vendoset flamuri i Kosovës “te rrethi” në Prishtinë.

Pas shumë debatesh se a duhet të largohet flamuri kombëtar dhe të vendoset flamuri i Kosovës duket se ka marrë fund gjithçka.

Tanimë është duke u vendosur Flamuri i Kosovës.

Kjo çështje ka nxitur reagime të shumta, në prag të dhjetë vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës.