LAJMI I FUNDIT: Zjarr i madh përfshinë ndërtesën e UP’së (Foto/Video)

Periskopi.com Lajme

Flakë të mëdha e kanë përshkuar para pak minutave fasadën e jashtme të një objekti të një fakulteti të Universitetit të Prishtinës, afër Institutit Albanologjik.

Ekipet e zjarrfikësve kanë ardhur në vendin e ngjarjes dhe janë duke bërë përpjekje për ta shuar zjarrin.

KALLXO.com e ka xhiruar Live përhapjen e zjarrit.

 

LIVEZjarr në Fakultetin e UP-së

Posted by Kallxo.com on Friday, 6 October 2017