Ky klub më dëshironte me çdo kusht

Mesfushori gjerman, Serge Gnabry ka folur për largimin e tij nga skuadra londineze Arsenal.

Periskopi.com Sporti

Anësori gjerman vendosi të largohet nga ‘topqinjtë’ pasi dëshironte më shumë minuta në fushë të gjelbertë dhe këtë Wenger nuk mund t’ia garantonte.

Gnabry u transferua tek klubi gjerman Werder Bremen, ku në këtë fillim të sezonit është duke shkëlqyer në Bundesligë, ai në 10 paraqitje për klubin gjerman ka shënuar 4 gola.

“Dëshiroja më shumë minutazhë, pasi unë jam në moshën në të cilen më duhet të përparojë si lojtar” tha Gnabry.

“Kjo ishte arsyeja kryesore e largimit, Arsenali dëshironte me çdo kusht të qëndroja në skuadër, por unë e kam menduar të ardhmen time dhe kam vendosur se gjëja më mirë për mua si lojtar ishte largimi nga Arsenal”, përfundoi gjermani.

Ai ka debutuar edhe me kombëtare gjermane ndaj San Marinos ku kishte realizuar hat-trick duke bërë debutimin e ëndrrave.

gnabry kundwr San Marinos
Serge Gnabry, Kombëtarja e Gjermanisë

/Periskopi/