Ky futbollist mund t’ia fitojë ligën gjigandit anglez

Ish-sulmuesi i Chelseat, Salomon Kalou beson se Diego Costa mund t’ia fitojë Premier Ligën londinezëve, në rast se bëhet golashënuesi më i mirë në këtë sezon.

Periskopi.com Sporti

Braziliani me pasaportë spanjolle prin në listën e realizatorëve më të mirë të këtij sezoni në elitën e futbollit anglez me 10 gola.

“Diego Costa bëri mirë nën Jose Mourinhon”, deklaroi Kaloi.

“Nëse Diego është golashënuesi më i mirë, atëherë ata do ta fitojnë ligën, pasi ai punon anasjelltas”, shtoi ai.

Aktualisht, të kaltërit e Londrës prijnë në Premier Ligë me 31 pikë, një më shumë sesa Liverpool dhe Manchester City. /Periskopi.com