Ky është avioni që u rrëzua në Kolumbi

Një avion që barte 72 pasagjerë, përfshirë një ekip futbolli brazilian, është rrëzuar në Kolumbi

Periskopi.com Lajme

Sipas zyrarëve të aviacionit kolumbez, aeroplani deklaroi emergjencë mes komunës së La Cejas dhe asaj dhe La Union, transmeton Periskopi.

Zyrtarët nuk kanë folur se çfarë ka ndodhur me aeroplanit, por thanë se të lënduarit janë duke u dërguar në në qendra mjekësore.

Ky është avioni që u rrëzua:

15211750_1144715472250868_267808892_n