Kush është dëshmitari që propozoi të vriste intelektualët kosovarë? (VIDEO)

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Fadil Kajtazi në “Rubikon” të KTV-së ku u debatua mbi aktgjykimin belg për vrasësit e Enver Hadrit përmendi edhe fjalët e dëshmitarit të fshehur në gjykimin kundër Millosheviqit.

Periskopi.com Lajme

Ai citon fjalët e tij duke theksuar se intelektualiteti ishte ajo që e mundonte Serbinë në raport me Kosovën, transmeton Koha.net.

“Serbisë në Kosovë i ka penguar pikërisht intelektualiteti dhe ato rezoluta. Serbisë nuk kanë pas mundësi t’i pengojnë armët në Kosovë”, përfundoi ai